Chcesz wybrać idealne oprawki dla swojej twarzy? Oto porady od profesjonalisty!

Wybór odpowiednich oprawek to nie tylko kwestia estetyki, ale także komfortu i funkcjonalności. Każda twarz jest inna, dlatego istotne jest dopasowanie oprawek do indywidualnych cech wyglądu. W tym artykule podzielimy się poradami od profesjonalisty optyka, aby pomóc Ci wybrać idealne oprawki, które podkreślą Twoje atuty i będą wygodne w noszeniu.


   1. Rodzaj twarzy a kształt oprawek:

Najważniejszym krokiem w wyborze oprawek jest zrozumienie kształtu swojej twarzy. Możemy wyróżnić kilka podstawowych typów twarzy, takich jak okrągła, kwadratowa, owalna czy sercowa. W zależności od kształtu, inny rodzaj oprawek może lepiej pasować:

  • Twarz okrągła: Wybieraj oprawki o kształcie prostokątnym lub kwadratowym, które pomogą wizualnie wysmuklić twarz.
  • Twarz kwadratowa: Oprawki o kształcie okrągłym lub owalnym złagodzą ostre linie twarzy.
  • Twarz owalna: Ta forma twarzy jest najbardziej uniwersalna, więc możesz wybierać spośród wielu różnych kształtów oprawek.
  • Twarz sercowa: Wybieraj oprawki o dolnej krawędzi bardziej zaokrąglonej, aby zrównoważyć szerokość czoła.
   2. Proporcje i rozmiar oprawek:


Oprócz kształtu twarzy, ważne jest dopasowanie rozmiaru oprawek do proporcji twarzy. Zbyt małe lub zbyt duże oprawki mogą niekorzystnie wpłynąć na wygląd. Współczesne oprawki posiadają oznaczenia dotyczące szerokości soczewki, mostka i długości zausznika, które pomogą Ci dobrać idealny rozmiar.


   3. Kolor oprawek a kolor skóry i włosów:


Kolor oprawek ma istotny wpływ na całościowy wygląd. Wybieraj kolory, które podkreślają naturalną kolorystykę Twojej skóry i włosów. Osoby o chłodnym odcieniu skóry mogą wybierać spośród oprawek w kolorach srebra, niebieskim czy fiolecie, podczas gdy osoby o ciepłym odcieniu skóry lepiej wyglądają w oprawkach w odcieniach złota, brązu czy zieleni.


   4. Trendy mody a wygoda użytkowania:

Moda odgrywa dużą rolę w wyborze oprawek, ale nie zapominaj o wygodzie użytkowania. Oprawki powinny być dobrze dopasowane do twarzy i nie powinny powodować ucisku lub dyskomfortu. Pamiętaj, że modne oprawki mogą się zmieniać, ale wygoda i dobre dopasowanie pozostaną ważne przez długi czas.

Wniosek:

Wybór idealnych oprawek dla swojej twarzy to klucz do atrakcyjnego wyglądu i wygody w codziennym noszeniu. Przy wyborze oprawek warto kierować się kształtem twarzy, proporcjami oraz kolorami, które podkreślają naturalną urodę. Nie zapominaj również o wygodzie użytkowania i dopasowaniu rozmiaru. Skonsultuj się z profesjonalnym optykiem w salonie optycznym, który pomoże Ci dobrać oprawki idealnie dopasowane do Twoich indywidualnych cech i stylu.